fotogalerie - školní rok 2015/2016

Výlet MŠ

Letošní výlet MŠ byl zaměřen na poznávání okolí a prostředí, ve kterém žili naši předkové. Podařilo se nám spojit obojí. Navštívili jsme archeoskanzen v Modré, kde jsme viděli různé historické budovy, ale hlavně domácí zvířátka a jejich mláďátka. Pro mnohé děti to bylo první setkání s kozou a kůzlaty, kvočnou a kuřátky, ovečkami a jehňátky. Pokračovali jsme prohlídkou vodního světa s tunelem, kde největší ryba Jonáš měřila něco přes 2 m. Toto ohromné akvárium zaujalo nejvíce starší chlapce, kteří už mají (díky dědečkům a tatínkům) jisté zkušenosti s rybařením. Po této úžasné prohlídce jsme se občerstvili a naše putování pokračovalo za hříbátky do Napajedel. Děti dojímal příběh osiřelých hříběcích dvojčátek a hlavně pak jednookého koníka, který se i přes svůj handicap měl čile k světu. A pak přišlo na obhlídku koňské sedlo a postroje, to byla podívaná! Prohlédli jsme si stáje i výběhy, hříbátka i jejich maminky a hajdy domů. Někteří spali, jiní pozorovali krajinu, počasí nám přálo, zkrátka – výlet se opravdu vydařil!