fotogalerie - školní rok 2015/2016

MŠ navštívila čističku odpadních vod

Ekovycházku k ČOV – čističce odpadních vod – jsme si naplánovali na čtvrteční dopoledne 16. června. Cesta byla poměrně dlouhá (zejména pro nejmenší děti), ale stálo to za to. Pan starosta a pan Broněk už na nás čekali. Připravili nám velmi poutavou prohlídku, díky které jsme splnili i „bobříka odvahy“. Procházeli jsme kolem hluboké znečištěné vody, prohlédli jsme si pachové filtry a se zaujetím jsme poslouchali povídání o červíčcích, kteří čistí vodu. Nahlédli jsme i na velká síta, která zachycují největší odpad. Děti slíbily, že už nebudou do vody nic házet a najednou……… kšiltovka spadla do vody! Pan Broněk s hráběmi pohotově provedl „výlov“. Několikrát se spustil alarm, ale my jsme se vůbec nebáli. Děkujeme panu starostovi i panu Broňkovi za krásnou prohlídku i s názornými ukázkami.