SLAVNOST SLABIKÁŘE

Úterý 29. listopadu bylo pro žáky 1. ročníku velkou událostí. Pozvali do školy svoje rodiče, prarodiče i sourozence a ukázali všem přítomným, co všechno za tři měsíce školní docházky zvládli. A není toho zrovna málo. Všem přítomným přečetli nejen slabiky, ale i slova, dokonce zvládli přečíst i jednoduché věty. Umí také roztleskat slova na slabiky. Naučili se s písmeny i čarovat. Podle zadaných písmen dokáží bez problémů poskládat slovo a se slovem vytvořit větu. Všech pět prvňáčků nezahálí, pilně pracují, pečivě se učí psát a číst.
Protože ukázali všechno, co se doposud ve škole naučili, zasloužili si odměnu. Od paní učitelky dostali „slabikářový“ dort a maminky připravily několik sladkých dobrot. Dokonce Adrianka Mařicová, Tom Janečka, Maruška Kůdelová, Marťa Mikeska a Marťa Lančarič dostali i šampaňské – samozřejmě, že dětské.