Školka v přírodě

Den plný krásného slunečného počasí, vůně opékaných špekáčků a volného pohybu v jarní přírodě si v úterý 28. března vychutnaly děti MŠ. Mateřáčci se houpali na větvích, houpačce, na síti, pokoušeli se prolézat nízkým porostem, vylézat na stromy, poznávali rozdíly mezi listnatým a jehličnatým stromem. Každý si mohl osahat různé druhy kůry, nasbírat šišky a určovat, ke kterému stromu patří. Děti se proběhly i po louce, ale opatrně, aby nezničily vykukující vzácné rostlinky.
Na základě provedené analýzy, která se týkala zkoumání budovy MŠ a jejího okolí, jsme tak splnili další z úkolů plánu činností v tématu 2016/2017 – Prostředí.
Děkujeme panu Josefu Zetkovi za jeho nabídku, poskytnuté prostory a pomoc při této akci.