Malá technická univerzita v MŠ

Naše MŠ se zapojila v průběhu měsíců dubna a května 2017 do mimořádného projektu pro děti „Malá technická univerzita“. Doposud proběhly tři lekce s názvy 1) Hrajeme si na zpracovatele odpadů, 2) Hrajeme si na stavitele města, 3) Hrajeme si na architekty. Děti jsou vždy aktivně zapojeny do stavění ze stavebnice Duplo, tvoří krajiny, silnice a následuje zpětná vazba při zakreslování na velké papírové archy. Tyto činnosti rozvíjí u dětí hrubou i jemnou motoriku, samostatné myšlení, zrakové vnímání (koordinaci ruka-oko), rozvíjí fantazii. Další lekce budou následovat průběžně, díky sponzorským darům ochotných rodičů, Kovodělu Janča s.r.o., Radku Haničincovi, Montplastu Uherský Brod i dárkyni, která si nepřeje být jmenována. Všem dárcům velmi děkujeme.