„Ovoce my dobře známe, zdraví do škol dodáváme"

OVOCE DO ŠKOL
V letošním školním roce 2011-2012 se naše škola opět zapojila do projektu „Ovoce do škol“. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%.
Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.
Víme, že dodávky ovoce a zeleniny do škol několikrát za měsíc nezajistí správné stravování, ale jistě napomohou dětem naučit se, že je velmi důležité přemýšlet o tom co jí a že musí zařadit ovoce a zeleninu do svého jídelníčku každý den. Děti se dozví mnoho zajímavých informací a seznámí se atraktivním způsobem s produkty, které dříve odmítaly nebo je bohužel ani neznají.
Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd, a to 1 - 2x měsíčně.

Podpora je poskytována na:
* čerstvé ovoce a zeleninu
* balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním), pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
* balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze dodávat pro zpestření a rozšíření znalostí.
S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.